Lens Width: 62.0 mm
Bridge Width: 10.0 mm
Arm Length: 130.0 mm
| SKU | CA1047-S-OIT-9O |
| Brand Name | Carrera |
| Arm length | 130.0 mm |
| Bridge width | 10.0 mm |
| Detailed frame color | Black Red |
| Detailed lens color | Dark Grey Shaded Gradient |
| Frame color | Black |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Grey |
| Lens width | 62.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 827886430673 |















