Lens Width: 58.0 mm
Bridge Width: 16.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | CARRERA5003-DDL-58 |
| Brand Name | Carrera |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 16.0 mm |
| Detailed frame color | Grey Metallized Anthracite |
| Detailed lens color | Smoke Gradient |
| Frame color | Grey |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Browbar |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 58.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 762753437716 |















