Lens Width: 51.0 mm
Bridge Width: 22.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | CARRERA8056-S-KB7-51 |
| Brand Name | Carrera |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 22.0 mm |
| Detailed frame color | Grey |
| Detailed lens color | Silver Mirror |
| Frame color | Grey |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Round |
| Lens color | Silver |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 51.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736709741 |















