Lens Width: 58.0 mm
Bridge Width: 16.0 mm
Arm Length: 150.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | CARRERA295-S-086-58 |
| Brand Name | Carrera |
| Arm length | 150.0 mm |
| Bridge width | 16.0 mm |
| Detailed frame color | Havana |
| Detailed lens color | Green Gradient |
| Frame color | Brown |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Aviator |
| Lens color | Green |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 58.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 827886040414 |















