Lens Width: 53.0 mm
Bridge Width: 20.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | CARRERA328-S-FWM-53 |
| Brand Name | Carrera |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 20.0 mm |
| Detailed frame color | Nude |
| Detailed lens color | Green |
| Frame color | Pink |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Green |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 53.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736976440 |















