Lens Width: 61.0 mm
Bridge Width: 13.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | SCH29361700K |
| Brand Name | Chopard |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 13.0 mm |
| Detailed frame color | Black |
| Detailed lens color | Blue |
| Frame color | Black |
| Frame material | Metal and Acetate |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Blue |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 61.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 190605297049 |













