Lens Width: 54.0 mm
Bridge Width: 18.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | SESA59F-T01R-54 |
| Brand Name | Escada |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 18.0 mm |
| Detailed frame color | Havana |
| Detailed lens color | Grey |
| Frame color | Brown |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 54.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 8052237085000 |















