Lens Width: 55.0 mm
Bridge Width: 15.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | HEK1205-173-55 |
| Brand Name | Hackett |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 15.0 mm |
| Detailed frame color | Brown |
| Detailed lens color | Gold Decor |
| Frame color | Brown |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Cat-Eye |
| Lens color | Gold |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 55.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 4894327310395 |









