Lens Width: 61.0 mm
Bridge Width: 16.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | BOSS1473FSK-0J5G-QT |
| Brand Name | Hugo Boss |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 16.0 mm |
| Detailed frame color | Gold |
| Detailed lens color | Green |
| Frame color | Gold |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Aviator |
| Lens color | Green |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 61.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 827886080724 |















