Lens Width: 55.0 mm
Bridge Width: 18.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | BOSS1647S-01ED-Z8 |
| Brand Name | Hugo Boss |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 18.0 mm |
| Detailed frame color | Green |
| Detailed lens color | Grey |
| Frame color | Green |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 55.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 197737038144 |













