Lens Width: 64.0 mm
Bridge Width: 11.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | IM0117S-000-FF-64 |
| Brand Name | Isabel Marant |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 11.0 mm |
| Detailed frame color | Rose Gold |
| Detailed lens color | Brown Gradient |
| Frame color | Rose Gold |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Aviator |
| Lens color | Brown |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 64.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736799001 |















