Lens Width: 49.0 mm
Bridge Width: 29.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | IM0074-G-S-SZJ-49 |
| Brand Name | Isabel Marant |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 29.0 mm |
| Detailed frame color | Ivory |
| Detailed lens color | Smoke |
| Frame color | White |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 49.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736708638 |















