Lens Width: 51.0 mm
Bridge Width: 22.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | SJV56451BLAP |
| Brand Name | John Varvatos |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 22.0 mm |
| Detailed frame color | Black |
| Detailed lens color | Grey |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Rectangular |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 51.0 mm |
| Polarization | Polarized |
| UPC | 751286371901 |













