Lens Width: 57.0 mm
Bridge Width: 21.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | KLJ6200S-427-57 |
| Brand Name | Karl Lagerfeld |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 21.0 mm |
| Detailed frame color | Petrol |
| Detailed lens color | Brick Gradient |
| Frame color | Green |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Rectangular |
| Lens color | Red |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 57.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 883900111140 |















