Lens Width: 53.0 mm
Bridge Width: 22.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | KL6124S-400 |
| Brand Name | Karl Lagerfeld |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 22.0 mm |
| Detailed frame color | Blue |
| Detailed lens color | Blue Smoke |
| Frame color | Blue |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Geometric |
| Lens color | Blue |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 53.0 mm |
| UPC | 883900107938 |









