Lens Width: 58.0 mm
Bridge Width: 15.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | ARIELLA-G-S-AU2-58 |
| Brand Name | Kate Spade |
| Collection | Ariella |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 15.0 mm |
| Detailed frame color | Rose Gold |
| Detailed lens color | Pink Gradient |
| Frame color | Rose Gold |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Cat-Eye |
| Lens color | Pink |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 58.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736843858 |















