Lens Width: 54.0 mm
Bridge Width: 17.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | CAYENNE-S-807-54 |
| Brand Name | Kate Spade |
| Collection | Cayenne |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 17.0 mm |
| Detailed frame color | Black |
| Detailed lens color | Silver Mirror Shaded Green |
| Frame color | Black |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Rectangular |
| Lens color | Silver |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 54.0 mm |
| Polarization | Polarized |
| UPC | 716736434988 |















