Lens Width: 58.0 mm
Bridge Width: 16.0 mm
Arm Length: 135.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | DARILYNN-P-S-CX4-58 |
| Brand Name | Kate Spade |
| Collection | Darilynn |
| Arm length | 135.0 mm |
| Bridge width | 16.0 mm |
| Detailed frame color | Havana |
| Detailed lens color | Dark Grey Shaded |
| Frame color | Brown |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Rectangular |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 58.0 mm |
| Polarization | Polarized |
| UPC | 716737772805 |















