Lens Width: 51.0 mm
Bridge Width: 20.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | MARIGOLD-S-086-51 |
| Brand Name | Kate Spade |
| Collection | Marigold |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 20.0 mm |
| Detailed frame color | Havana |
| Detailed lens color | Solid Grey |
| Frame color | Brown |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Rectangular |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 51.0 mm |
| Polarization | Polarized |
| UPC | 716736843803 |















