Lens Width: 50.0 mm
Bridge Width: 21.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | AIMEE-S-LY9-50 |
| Brand Name | Kate Spade |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 21.0 mm |
| Detailed frame color | Black Glitter Grey |
| Detailed lens color | Smoke Gradient |
| Frame color | Black |
| Frame shape | Cat-Eye |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 50.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 197737077976 |















