Lens Width: 50.0 mm
Bridge Width: 22.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | BELAH-S-35J-50 |
| Brand Name | Kate Spade |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 22.0 mm |
| Detailed frame color | Pink |
| Detailed lens color | Brown Gradient |
| Frame color | Pink |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Brown |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 50.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736746173 |















