Lens Width: 57.0 mm
Bridge Width: 17.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | IZARA-G-S-C9A-57 |
| Brand Name | Kate Spade |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 17.0 mm |
| Detailed frame color | Red |
| Detailed lens color | Pink Gradient |
| Frame color | Red |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Cat-Eye |
| Lens color | Pink |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 57.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736924007 |















