Lens Width: 56.0 mm
Bridge Width: 18.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | VENUS-F-S-000-56 |
| Brand Name | Kate Spade |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 18.0 mm |
| Detailed frame color | Rose Gold |
| Detailed lens color | Brown To Pink Gradient |
| Frame color | Rose Gold |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Round |
| Lens color | Brown |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 56.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736746524 |















