Lens Width: 50.0 mm
Bridge Width: 25.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | K520-CHA-50 |
| Brand Name | Kate Young |
| Collection | Nikki |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 25.0 mm |
| Detailed frame color | Champagne |
| Detailed lens color | Brown |
| Frame color | Beige |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Cat-Eye |
| Lens color | Brown |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 50.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 764724347222 |













