Lens Width: 53.0 mm
Bridge Width: 18.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | LO763S-211 |
| Brand Name | Longchamp |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 18.0 mm |
| Detailed frame color | Striped Brown |
| Detailed lens color | Brown |
| Frame color | Brown |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Brown |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 53.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 886895667364 |















