Lens Width: 55.0 mm
Bridge Width: 17.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | LO741S-606-55 |
| Brand Name | Longchamp |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 17.0 mm |
| Detailed frame color | Textured Red |
| Detailed lens color | Wine |
| Frame color | Red |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Cat-Eye |
| Lens color | Red |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 55.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 886895622752 |















