Lens Width: 56.0 mm
Bridge Width: 20.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | MJ1099-S-086-56 |
| Brand Name | Marc Jacobs |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 20.0 mm |
| Detailed frame color | Havana |
| Detailed lens color | Brown Gradient |
| Frame color | Brown |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Oval |
| Lens color | Brown |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 56.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736975399 |









