Lens Width: 52.0 mm
Bridge Width: 18.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | MJ0695S-001 |
| Brand Name | Maui Jim |
| Collection | Holomua |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 18.0 mm |
| Detailed frame color | Matte Black |
| Detailed lens color | Neutral Grey |
| Frame color | Black |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Round |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 52.0 mm |
| Polarization | Polarized |
| UPC | 603429082055 |












