Lens Width: 57.0 mm
Bridge Width: 16.0 mm
Arm Length: 135.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | MK2024-316213-57 |
| Brand Name | Michael Kors |
| Collection | Adrianna |
| Arm length | 135.0 mm |
| Bridge width | 16.0 mm |
| Detailed frame color | Pink Tortoise |
| Detailed lens color | Light Grey Gradient |
| Frame color | Pink |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 57.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 725125961684 |















