Lens Width: 54.0 mm
Bridge Width: 18.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | MS462SBLGD054 |
| Brand Name | Modo |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 18.0 mm |
| Detailed frame color | Brown |
| Detailed lens color | Brown |
| Frame color | Brown |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Butterfly |
| Lens color | Brown |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 54.0 mm |
| Polarization | Polarized |
| UPC | 803926447818 |













