Lens Width: 57.0 mm
Bridge Width: 19.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | EV1122-913-57 |
| Brand Name | Nike |
| Collection | Essential Endeavor |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 19.0 mm |
| Detailed frame color | Clear |
| Detailed lens color | Grey |
| Frame color | White |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 57.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 194274783391 |













