Movement: Solar
Case Width: 42.0 mm
Water Resistance: 200 m (660 feet)
Features: Chronograph
| SKU | RA-TX0207R10B |
| Brand Name | Orient |
| Collection | Mako |
| Band Colour | Silver |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band type | Bracelet |
| Band width | 22.0 mm |
| Clasp | Deployment Clasp |
| Case crystal | Sapphire Crystal Scratch Resistant |
| Case material | Stainless Steel |
| Case shape | Round |
| Case width | 42.0 mm |
| Water resistance | 200 m (660 feet) |
| Dial color | Red |
| Features | Chronograph |
| Movement type | Solar |
| UPC | 4942715031992 |















