Movement: Solar
Case Width: 39.0 mm
Water Resistance: 200 m (660 feet)
| SKU | RA-WJ0004Y10B |
| Brand Name | Orient |
| Collection | Sports Mako Solar |
| Band Colour | Silver |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band type | Bracelet |
| Band width | 20.0 mm |
| Clasp | Deployment Clasp |
| Case crystal | Sapphire Crystal Scratch Resistant |
| Case material | Stainless Steel |
| Case shape | Round |
| Case width | 39.0 mm |
| Water resistance | 200 m (660 feet) |
| Dial color | Brown |
| Movement type | Solar |
| UPC | 4942715032210 |


















