Lens Width: 51.0 mm
Bridge Width: 20.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | RNB5050-G-S-003-51 |
| Brand Name | Rag & Bone |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 20.0 mm |
| Detailed frame color | Matte Black |
| Detailed lens color | Gradient Brown To Blue |
| Frame color | Black |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Round |
| Lens color | Blue |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 51.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736791647 |















