Lens Width: 51.0 mm
Bridge Width: 24.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | RNB6006-S-IPR-51 |
| Brand Name | Rag & Bone |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 24.0 mm |
| Detailed frame color | Havana Blue |
| Detailed lens color | Brown |
| Frame color | Blue |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Round |
| Lens color | Brown |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 51.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 197737045838 |















