Lens Width: 56.0 mm
Bridge Width: 18.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | RNB5031-G-S-02IK-56 |
| Brand Name | Rag & Bone |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 18.0 mm |
| Detailed frame color | Havana Gold |
| Detailed lens color | Brown Gradient |
| Frame color | Brown |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Brown |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 56.0 mm |
| Polarization | Polarized |
| UPC | 716736438917 |















