Lens Width: 58.0 mm
Bridge Width: 17.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | RNB1069-G-S-J5G-58 |
| Brand Name | Rag & Bone |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 17.0 mm |
| Detailed frame color | Gold |
| Detailed lens color | Brown Gradient |
| Frame color | Gold |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Brown |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 58.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736791579 |















