Lens Width: 55.0 mm
Bridge Width: 17.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
| SKU | RNB1035-S-35J-55 |
| Brand Name | Rag & Bone |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 17.0 mm |
| Detailed frame color | Pink |
| Detailed lens color | Brown Gradient |
| Frame color | Pink |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Cat-Eye |
| Lens color | Brown |
| Lens width | 55.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736431420 |















