Lens Width: 58.0 mm
Bridge Width: 14.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | SS6014-400-58 |
| Brand Name | Scotch & Soda |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 14.0 mm |
| Detailed frame color | Gold |
| Detailed lens color | Grey |
| Frame color | Gold |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Round |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 58.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 4894917004390 |















