Lens Width: 51.0 mm
Bridge Width: 19.0 mm
Arm Length: 135.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | SS5003-456-51 |
| Brand Name | Scotch & Soda |
| Arm length | 135.0 mm |
| Bridge width | 19.0 mm |
| Detailed frame color | Gold |
| Detailed lens color | Red |
| Frame color | Gold |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Geometric |
| Lens color | Red |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 51.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 4894327391066 |















