Lens Width: 53.0 mm
Bridge Width: 20.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | SS4012-906-53 |
| Brand Name | Scotch & Soda |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 20.0 mm |
| Detailed frame color | Crystal |
| Detailed lens color | Grey |
| Frame color | White |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Square |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 53.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 4894917056788 |















