Lens Width: 52.0 mm
Bridge Width: 19.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | FOUNDERSLIM-WK2-52 |
| Brand Name | Smith Optics |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 19.0 mm |
| Detailed frame color | Aqua |
| Detailed lens color | Blue |
| Frame color | Blue |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Rectangular |
| Lens color | Blue |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 52.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 827886661732 |















