Lens Width: 53.0 mm
Bridge Width: 19.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | PREP-AOZ-53-BG |
| Brand Name | Smith Optics |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 19.0 mm |
| Detailed frame color | Matte Gold |
| Detailed lens color | Brown Gradient |
| Frame color | Gold |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Round |
| Lens color | Brown |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 53.0 mm |
| Polarization | Polarized |
| UPC | 716736279701 |















