Lens Width: 61.0 mm
Bridge Width: 17.0 mm
Arm Length: 135.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | OVERDRIVE-N-LZJ-61 |
| Brand Name | Smith Optics |
| Arm length | 135.0 mm |
| Bridge width | 17.0 mm |
| Detailed frame color | Cherry Red |
| Detailed lens color | Silver |
| Frame color | Red |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Rectangular |
| Lens color | Silver |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 61.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736018331 |
















