Lens Width: 50.0 mm
Bridge Width: 19.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | QUESTA-WK5-50 |
| Brand Name | Smith Optics |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 19.0 mm |
| Detailed frame color | Shaded Yellow Crystal |
| Detailed lens color | Brown |
| Frame color | Yellow |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Round |
| Lens color | Brown |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 50.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 762753998576 |















