Lens Width: 54.0 mm
Bridge Width: 20.0 mm
Arm Length: 135.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | BRIDGETOWN-N6T-54 |
| Brand Name | Smith Optics |
| Arm length | 135.0 mm |
| Bridge width | 20.0 mm |
| Detailed frame color | Matte Black Pink |
| Detailed lens color | Smoke |
| Frame color | Black |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Round |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 54.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736016122 |















