Lens Width: 55.0 mm
Bridge Width: 16.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | THERUNAROUND-2RT-55 |
| Brand Name | Smith Optics |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 16.0 mm |
| Detailed frame color | Blue Havana Palladium |
| Detailed lens color | Blue |
| Frame color | Blue |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Cat-Eye |
| Lens color | Blue |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 55.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736063669 |















