Movement: Quartz
Case Width: 36.0 mm
Water Resistance: 100 m (330 feet)
| SKU | TM-725018 |
| Brand Name | TechnoMarine |
| Collection | Sea |
| Band Colour | Pink |
| Band length | 7.5 in |
| Band Material | Silicone |
| Band type | Strap |
| Band width | 18.0 mm |
| Clasp | Pin Buckle |
| Case back | Closed |
| Case crystal | Mineral Crystal |
| Case material | Stainless Steel |
| Case shape | Round |
| Case width | 36.0 mm |
| Water resistance | 100 m (330 feet) |
| Dial color | Gold |
| Caliber | VH67 |
| Crown | Pull and Push Crown |
| Movement type | Quartz |
| UPC | 886678470501 |













