Lens Width: 52.0 mm
Bridge Width: 17.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | TY7169U-170987-52 |
| Brand Name | Tory Burch |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 17.0 mm |
| Detailed frame color | Black |
| Detailed lens color | Solid Grey |
| Frame color | Black |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Rectangular |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 52.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 725125381413 |









