Lens Width: 60.0 mm
Bridge Width: 14.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | TY6114-33438E-60 |
| Brand Name | Tory Burch |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 14.0 mm |
| Detailed frame color | Yellow Gold |
| Detailed lens color | Green Gradient |
| Frame color | Gold |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Aviator |
| Lens color | Green |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 60.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 725125533522 |













